O nas

O nas

Prowadzę działalność nieprzerwanie od 2001 roku. Przez te wszystkie lata odwiedziło mnie kilka tysięcy psów rożnych ras oraz kundelków. Moje prace charakteryzuje staranność, rzetelność, przykładanie wagi do proporcji wykonanej fryzury oraz znajomość fryzur uwzględnianej przez FCI jak i modowych trendów.

Prowadzę działalność nieprzerwanie od 2001 roku. Przez te wszystkie lata odwiedziło mnie kilka tysięcy psów rożnych ras i kundelków. Wiele piesków przychodziło do mnie od szczeniaka i na moich oczach rosły, starzały się i odchodziły.

Priorytetem dla mnie jest tworzenie estetycznych, proporcjonalnych fryzur w oparciu o znajomość wzorców ras i anatomii. Spokój, pewność siebie i opanowanie sprawiają, że pies czuje się bezpiecznie podczas pielęgnacyjnych zabiegów. W swojej pracy nie spoczywam na laurach i regularnie biorę udział w szkoleniach z tematyki groomingowej, behawioralnej, kynologicznej i weterynaryjnej. Mam spore doświadczenie w przygotowaniu do wystaw psów mojej ulubionej rasy – pudel, którą hoduję. Przygotowuję do show inne rasy, duże doświadczenie mam w rasie bichon frise, chow chow, szpic niemiecki oraz inne…
W moim salonie można nabyć artykuły pielęgnacyjne, przemysłowe, karmy i przysmaki dla psów.

Proponuję kompleksową pielęgnację: rozczesywanie i usuwanie kołtunów (opcjonalnie), kąpiel, suszenie wraz z układaniem i modelowaniem, trymowanie lub strzyżenie dostosowane do pory roku, potrzeb oraz możliwości pielęgnacyjne opiekuna, ewentualnie samą korektę, skracanie pazurków, oczyszczanie kanału słuchowego, zabezpieczenie włosa przed nadmiernym kołtunieniem. W przypadku psów bardzo starych lub schorowanych i nadmiernie lękliwych wykonuję zabiegi podstawowe lub interwencyjne.

Trymowanie – polega na usuwaniu martwych włosów okrywowych tępym narzędziem. Jest to ważne dla zdrowia i kondycji skóry, a odrost po trymowaniu jest mocny, zdrowy i lśniący, w intensywnym kolorze. Trymowany osobnik praktycznie nie gubi sierści, jeżeli przeprowadzany to systematycznie. Zabieg skierowany jest dla ras szorstkowłosych ( west highland white terier, foxterier, terier walijski, airedale terier, cairn terier, norwich terier, terier australijski, wilczarz, sznaucery … ).
Wyczesywanie liniejącego podszerstka to również trymowanie, lecz odbywa się inną techniką i przy użyciu innych narzędzi ( spaniele, setery, retrivery, owczarki…. ).

Czyszczenie kanału słuchowego – usuwanie z wnętrza ucha porastających je włosów, które mogą być przyczyną rozwoju bakterii i grzybów w nieprzewietrzonych uszach.

Wskazówki przed pierwszą wizytą:

  • przyzwyczajaj szczeniaka do ustawiania i unieruchamiania na stole. Delikatnie obejmij podgardle ręką w celu unieruchomienia główki, nagrodź smakołykiem i pochwal;
  • czesz szczeniaka od pierwszych dni w domu,nie zapominaj o partiach trudno dostępnych jak brzuch, łapki, broda i wąsy, pachy i pachwiny. Włos jest prawidłowo wyczesany gdy przechodzi przez zęby średniej gęstości grzebienia bez oporu;
  • wstawiaj szczeniaka do suchej wanny i tam go nagradzaj;
  • podczas odpoczynku psiaka ułóż w jego pobliżu włączoną suszarkę a oswoi się z jej dźwiękiem;
  • często dotykaj łapek, brody, zaglądaj w zęby. Możesz masować dziąsła szczoteczką dla dzieci, gdy będzie starszy dołóż pastę do zębów dla psów a unikniesz przykrych dolegliwości ( choroby przyzębia i usuwanie kamienia pod narkozą );
  • pamiętaj o podstawowej higienie oczu ( wacikiem nasączonym wodą przegotowaną lub przeznaczonym do tego kosmetykiem ), uszu ( wacik lub chusteczka z dodatkiem płynu do czyszczenia uszu ), okolic odbytu ( zaschnięty kał jest przyczyną odparzeń ).

Wybierając się do fryzjera bądźmy spokojni, psy doskonale wyczuwają nasze emocje i udzielają im się lęki i obawy właściciela.
Umawiaj wizyty z wyprzedzeniem, zwłaszcza w okresie przedświątecznym i wiosennym, kiedy jest wzmożony ruch. Zabiegi na psiakach są czasochłonne i wizyt nie da się „wciskać”.

os. Zwycięstwa paw.110
61-653 Poznań

https://www.facebook.com/fido.salon/about

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 .