O nas

O nas

Prowadzę działalność nieprzerwanie od 2001 roku. Przez te wszystkie lata odwiedziło mnie kilka tysięcy psów rożnych ras i kundelków. Wiele piesków przychodziło do mnie od szczeniaka i na moich oczach rosły, starzały się i odchodziły.

Prowadzę działalność nieprzerwanie od 2001 roku. Przez te wszystkie lata odwiedziło mnie kilka tysięcy psów rożnych ras i kundelków. Wiele piesków przychodziło do mnie od szczeniaka i na moich oczach rosły, starzały się i odchodziły.

Priorytetem dla mnie jest tworzenie estetycznych, proporcjonalnych fryzur w oparciu o znajomość wzorców ras i anatomii. Spokój, pewność siebie i opanowanie sprawiają, że pies czuje się bezpiecznie podczas pielęgnacyjnych zabiegów. Moja praca jest jednocześnie moją pasją, dlatego korzystając z usług mojego salonu mają Państwo zapewnioną profesjonalną obsługę. Udzielamy porad dotyczących pielęgnacji różnych rodzajów i gatunków włosa. Prowadzimy też sprzedaż artykułów pielęgnacyjnych, przemysłowych i karm dla psów i kotów.

Proponujemy kompleksową pielęgnację: rozczesywanie usuwanie kołtunów (opcjonalnie),kąpiel, suszenie wraz z układaniem i modelowaniem, trymowanie lub strzyżenie dostosowane do pory roku i potrzeb opiekuna, ewentualnie sama korekta, skracanie pazurków, oczyszczanie kanału słuchowego, zabezpieczenie włosa przed naędmiernym kołtunieniem.
Zabiegi te można wykonać też bez kąpieli w salonie, po uprzednim dokładnym wymyciu całego psa w szamponie najpóźniej jeden dzień poprzedzający strzyżenie. Z uwagi na brak modelowania włosa jest to jednak opcja dla mniej wymagających klientów, polecana w przypadku psów bardzo starych lub schorowanych i nadmiernie lękliwych. W tym wariancie klient bierze na siebie odpowiedzialność za czystość dostarczonego psa gdyż efekt strzyżenia zależy w dużej mierze od przygotowania włosa w domu.

Trymowanie – polega na usuwaniu martwych włosów okrywowych tępym narzędziem. Jest to ważne dla zdrowia i kondycji skóry, a odrost po trymowaniu jest mocny, zdrowy i lśniący, w intensywnym kolorze. Trymowany osobnik praktycznie nie gubi sierści, jeżeli przeprowadzany to systematycznie. Zabieg skierowany jest dla ras szorstkowłosych ( west highland white terier, foxterier, terier walijski, airedale terier, cairn terier, norwich terier, terier australijski, wilczarz, sznaucery … ).
Wyczesywanie liniejącego podszerstka to również trymowanie, lecz odbywa się inną techniką i przy użyciu innych narzędzi ( spaniele, setery, retrivery, owczarki…. ).

Czyszczenie kanału słuchowego – usuwanie z wnętrza ucha porastających je włosów, które mogą być przyczyną rozwoju bakterii i grzybów w nieprzewietrzonych uszach.

Wskazówki przed pierwszą wizytą:

  • przyzwyczajaj szczeniaka do ustawiania i unieruchamiania na stole. Delikatnie obejmij podgardle ręką w celu unieruchomienia główki, nagrodź smakołykiem i pochwal;
  • czesz szczeniaka od pierwszych dni w domu,nie zapominaj o partiach trudno dostępnych jak brzuch, łapki, broda i wąsy, pachy i pachwiny. Włos jest prawidłowo wyczesany gdy przechodzi przez zęby średniej gęstości grzebienia bez oporu;
  • wstawiaj szczeniaka do suchej wanny i tam go nagradzaj;
  • podczas odpoczynku psiaka ułóż w jego pobliżu włączoną suszarkę a oswoi się z jej dźwiękiem;
  • często dotykaj łapek, brody, zaglądaj w zęby. Możesz masować dziąsła szczoteczką dla dzieci, gdy będzie starszy dołóż pastę do zębów dla psów a unikniesz przykrych dolegliwości ( choroby przyzębia i usuwanie kamienia pod narkozą );
  • pamiętaj o podstawowej higienie oczu ( wacikiem nasączonym wodą przegotowaną lub przeznaczonym do tego kosmetykiem ), uszu ( wacik lub chusteczka z dodatkiem płynu do czyszczenia uszu ), okolic odbytu ( zaschnięty kał jest przyczyną odparzeń ).

Wybierając się do fryzjera bądźmy spokojni, psy doskonale wyczuwają nasze emocje i udzielają im się lęki i obawy właściciela.
Umawiaj wizyty z wyprzedzeniem, zwłaszcza w okresie przedświątecznym i wiosennym, kiedy jest wzmożony ruch. Zabiegi na psiakach są czasochłonne i wizyt nie da się „wciskać”.

os. Zwycięstwa paw.110
61-653 Poznań

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 .